JAK SI NENABÍT HUBU – postřehy klientů k partnerským vztahům očima kouče

c52bed56703b657a791ec2d1_640_relationship

 

Partnerské vztahy, téma staré jako lidstvo samo, táhnoucí se celým naším životem jako tenká červená nit. Jsou součástí každého z nás a ovlivňují naše životy, ať chceme nebo ne. Nabízím pár postřehů svých klientů, které jsem popsal svými slovy a shrnul do 6 bodů.

 

 

1) Buď to tam je, nebo to tam není, a když to tam není, tak to tam nehledej.

Říká se, že protiklady se přitahují (alespoň u magnetů to tak funguje). Ve vztazích partnerských je to spíše na škodu. Pokud si nemáte o čem povídat, pokud nemáte alespoň částečně společné zájmy, časem zjistíte, že váš vztah jde stejně do kytek.

2) Když tě ten druhý chce podvést, tak to stejně udělá.

Tím, že budete toho druhého podezírat, kontrolovat, špehovat a podobně, tak to jen uspíšíte. Říká se, že sex je jen fyziologická potřeba. Tady bude asi velká polemika. Někdo to tak má, jiný ne. Každopádně, když se to stane, asi něco nefunguje. Pokud nedokážete partnera uspokojit, tak věřte, že to dřív nebo později bude za Vás dělat někdo jiný. Proto si raději najděte někoho, kde to zvládnete a nevezme Vám to nejdřív Vaši hrdost a následně nenasadí parohy.

3) Co se má podělat, to se stejně podělá.

Jakýkoli způsob, kterým člověk chce uměle zachránit nezachranitelné, tomu jen do té propasti napomáhá. Proč věnovat energii a čas něčemu, co už je stejně mrtvé, nebo brzy bude.

4) Když druhému nevěříte, není podstatné, zda oprávněně nebo neoprávněně.

Podstatné je to, že nevěříte. A to znamená jediné: odejděte, než vás to sežere. Základem každého vztahu je důvěra jeden v druhého. Jestliže jednoho dne začnete pochybovat, je třeba se nad tím zamyslet. Podezíravost a nedůvěra zničí nejen váš vztah, ale především vás samotné.

5) Vztah funguje na banálním principu.

Proto veškeré složitosti a hluboké myšlenky, mraky kompromisů a dohadů, které ho doprovází, poukazují jen na to, že ten vztah za moc nestojí a není od věci se na to raději vykašlat. Pánové, ženu si získáte jen svým srdcem a upřímností. Polemika o dobrých hadrech, velkých darech, drahých autech a velkých (nejen) svalech je pro puberťáky a zlatokopky. A ještě jeden postřeh. Žena má vždycky pravdu, a pokud uzná, že nemá, začněte pánové pokukovat po snubním prstenu.

6) Buďte sami sebou, i za cenu, že zůstanete sami.

Pokud vás druhý nebere takového, jací opravdu jste, tak to stejně jednou praskne. Být sám sebou je podstata našeho bytí. A pokud si hrajeme na někoho jiného, sami se tím zbavujeme možnosti ukázat světu to nejlepší z nás. Pamatujte, je lepší žít nedokonale svůj vlastní život než dokonale život někoho jiného.

Netřeba se žádným z výše uvedených bodů souhlasit, je třeba si jen, pokud možno, moc nenabít hubu.

A jak to máte vy?

 

 

Autor článku:

roman barton  Roman Bartoň
   sportovní instruktor a trenér, konzultant, lektor, kouč

linkedin

The following two tabs change content below.

Mohlo by se vám líbit...