My One Best Question – 2. epizoda s českým překladem

Seriál známého kanadského kouče Michaela Bungay Staniera, v němž vyzývá některé z nejchytřejších lidí, které zná, aby sdíleli jednu nejsilnější otázku, kterou znají.

Druhý díl:

PŘEKLAD DO ČEŠTINY:

Jsem Michale Bungay Stanier z Box of Crayons. My v Box of Crayons víme, že skvělá otázka je ta, která vyvolá zásadní odpověď, právě tu, kterou jste sami hledali. Jaké jsou ty výborné otázky? Oslovili jsme spisovatele, filosofy, podnikatele, exekutivní kouče a další a zeptali jsme se jich: „Jaká je podle vás ta nejsilnější otázka?“ A tady jsou některé z nich:

JIM KOUZES (LEADERSHIP CHALLENGE):

Moje nejmilejší otázka je: „Co jsem udělal minulý týden pro to, abych byl tento týden v něčem lepší než minulý týden?“ Mám tu otázku rád, protože se díky ní soustředím na to, abych se pořád něco učil, rostl, měnil a zlepšoval. A moje otázka na vás je: Co jste vy udělali minulý týden pro to, abyste byli tento týden v něčem lepší než minulý týden? Přeju pěkné učení!

BEV KAYE (CAREERSYSTEMSINTL.COM):

Otázka, kterou ráda dávám obecenstvu jakékoliv velikosti nebo jednotlivcům, je: „Kdy jste naposledy řekli, pomysleli si nebo pocítili: «Mám vážně rád svoji práci.»?“ Co jste v té době dělali, s kým jste to dělali, v jakém prostředí? Myslím, že je důležité, abychom věděli, v jakých chvílích cítíme zápal pro to, co děláme. A když tyhle chvíle jsou dávno za námi, je to velká škoda, musíme je zase dostat do života a ptát se, jaké konkrétní věci potřebujeme ve své práci a ve své kariéře. Děkuji.

CHARLIE GILKEY (PRODUCTIVE FLOURISHING):

Já mám rád otázku: „Co je teď podstatné?“ „Podstatné“  nás vrací k otázce smyslu, poslání. „Teď“ je trochu záludné, celá ta otázka „Co je teď podstatné?“ je záludná, protože se buď zamyslíte: „Změnilo se něco?“ Nebo to může znamenat: „Co prožíváte právě teď?“ A nebo se to může týkat něčeho, o co se snažíte do budoucna, a pak to znamená: „Co je teď podstatné, abyste se tam dostali?“ Čtyři slova, silná otázka. „Co je teď podstatné?“ Díky.

 

Přeložila:

The following two tabs change content below.