Vychází kniha Skrytá historie koučování od Leni Wildflower

pictureprovider
Kniha SKRYTÁ HISTORIE KOUČOVÁNÍ od Leni Wildflower mapuje zdroje, ze kterých vychází koučování.

Kdo z nás si je při své práci vědom těch, kteří tu byli před námi a položili základy profesi kouče? V českém jazyce není mnoho knih, které by se její historii věnovali.

Leni přehledně uvádí všechny „otce“ a „matky“ koučinku a představuje směry, ze kterých vychází většina současných škol. Autorka začíná Napoleonem Hillem, který v roce 1937 publikoval knihu Myšlením k bohatství. Postupně představuje Dale Carnegieho, Fritze Perlse, Carla Junga, Erica Berneho, Carla Rogerse, Johna Whitmora, Timothy Gallwweye a další osobnosti. Zároveň představuje směry zaměřené na sebepoznání a osobní rozvoj, které zakládali a rozvíjeli jako je Gestalt, NLP, GROW či MBTI. Hodně pozornosti je věnováno Esalenskému institutu v kalifornském Big Suru, kde se na začátku 60. let začali scházet lidé, které Leni nazývá „duchovními hledači“. Esalen se stal místem, kde vznikaly první seberozvojové a sebepoznávací semináře, které daly základ různým směrům v koučování a psychoterapii.

Každý směr, který Leni představuje, je v samostatné kapitole uveden některým z praktiků – koučů, kteří popisují, čím je pro ně tento směr zajímavý a proč s ním pracují. Na konci kapitol jsou Podněty pro koučování, které mohou být inspirací pro praktické využití.

Knihu skvěle přeložila Halka Baláčková, která také iniciovala její vydání v nakladatelství Portál. Skrytá historie koučování by neměla chybět v knihovničce žádného kouče jako zdroj poznání i inspirace.

IMG_8147

 

Leni Wildfower vystoupila na konferenci EMCC v Praze v říjnu 2014

 

 

 

 

Autorka článku:

Fotka_garant_Dana KodešováDana Kodešová
průvodce osobního rozvoje

linkedinwww.danakodesova.cz

Profil na Koučinkportálu

Mohlo by se vám líbit...