Všímavost – Jak najít klid v uspěchaném světě

vsimavost-coverNa konci loňského roku vyšla v češtině kniha oxfordského profesora psychologie Marka Williamse a spisovatele Dennyho Penmana, Mindfulness: Finding Peace in a Franting World.

„Kniha VŠÍMAVOST – Jak najít klid v uspěchaném světě odhaluje řadu jednoduchých, ale účinných postupů, které mohou být začleněny do každodenního života a mohou pomoci prolomit kruh neštěstí, stresu, úzkosti a psychického vyčerpání a podpořit skutečnou radost ze života.

Kognitivní terapie všímavosti (MBCT)

Kniha je založena na kognitivní terapii všímavosti (MBCT), což je jednoduchá forma meditace všímavosti, která zabere jen pár minut denně. Je klinicky prokázáno, že MBCT je přinejmenším stejně tak účinná jako léky na depresi a funguje i u lidí, kteří nejsou v depresi, ale snaží se držet krok s neustálými požadavky moderního světa.

Zapomeňte na stres a vstupte do světa míru, vyrovnanosti a štěstí

Všímavost pomáhá zvýšit každému z nás míru jeho štěstí a důvěry, zároveň však také snižuje úzkost, stres a podrážděnost.“
(oficiální anotace nakladatelství ANAG dostupná z www.anag.cz)

Kniha je praktická, přehledná, obsahuje informace o vědeckém výzkumu i praktické zkušenosti s meditací. Není náhodou, že se dlouho držela na prvním místě žebříčku nejprodávanějších self-help příruček ve Velké Británii. (Jan Burian, překladatel knihy)

Cena: 305 – 360 Kč

Mohlo by se vám líbit...