Vychází kniha KURZ ZDRAVÉHO SEBEVĚDOMÍ od Michaely Peterkové

KURZV záplavě populárně naučných příruček „Jak získat sebevědomí snadno a rychle“ je bílou vránou nová knížka Michaely Peterkové Kurz zdravého sebevědomí s podtitulem Přestaňte o sobě pochybovat a více si věřte, která vychází v nakladatelství Portál.

Autorka je zkušená psycholožka se soukromou psychodiagnostickou, poradenskou a hypnoterapeutickou praxí. Její knížka vychází z poznatků a principů kognitivně – behaviorální terapie (KBT) a je podložena bohatými zkušenostmi z její terapeutické praxe. Nejde však o žádné teoretické pojednání, ale o velmi praktický nástroj pro ty, kteří na sobě chtějí opravdu pracovat a něco ve svém životě změnit.

Knížka má podobu čtrnáctidenního kurzu, na každý den nabízí jednu interaktivní lekci. Denní „porce“ obsahuje vždy cvičení, zaměřené na sebepoznání (svých vlastností, schopností, představ, myšlenek, vnitřních přesvědčení a obav), teoretickou část s výkladem důležitých psychologických pojmů, poznatků a konceptů, a konkrétní návody a postupy, jak pracovat na posílení svého sebevědomí. Každá lekce končí zadáním dvou až tří „domácích úkolů“.

Autorka nezastírá, že zdravé sebevědomí a sebedůvěra se formuje v prvních letech života a je výrazně ovlivněna výchovným přístupem našich rodičů. Pokud se trápíme nízkým sebevědomím, je pravděpodobné, že se na nás v dětství rodiče dopustili více či méně závažných omylů a přehmatů. Nemá však smysl setrvávat v pocitech zahořklosti a výčitkách. Knížka nabízí cestu ven – návod, jak rodičům odpustit a jak vzít utváření svého dospělého sebevědomí do vlastních rukou.

Protože – jak říká autorka – „nízké sebevědomí je trochu, jako když nás tlačí boty. Žít se s tím dá, ale příjemné to není. Proč zbytečně strádat a donekonečna o sobě pochybovat, když to jde změnit“.

Knížka je živě a čtivě napsaná, přehledně členěná a obsahuje spoustu praktických cvičení a sebepoznávacích testů. Je určitě užitečnou pomůckou pro osobní rozvoj a sebekoučink.

The following two tabs change content below.
Irma Bohoňková

Aktuální články od: Irma Bohoňková (více)

Mohlo by se vám líbit...